Základní informace

Acylpyrin® 500 mg tablety

Velikost balení: 10 tablet

Lék ve formě tablet při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolest, snižuje horečku a ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

ACYLPYRIN® lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Těhotenství a kojení: Nesmí se užívat ve třetí třetině těhotenství. Výjimečně se může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Dávkování je vždy individuální. Obvykle se podává dospělým a mladistvým nad 16 let dávka 1-2 tablety, kterou je možno opakovat v intervalu 4 – 8 hodin. Maximální denní dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylové (tj. max. 8 tablet denně).

ACYLPYRIN®+ C 320 mg / 200 mg šumivé tablety

Velikost balení: 12 šumivých tablet

Šumivá forma Acylpyrinu navíc s vitamínem C při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 320 mg a acidum ascorbicum 200 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kyselina acetylsalicylová tlumí bolest, snižuje horečku a ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Kyselina askorbová podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění.

ACYLPYRIN® + C lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Těhotenství a kojení: Nesmí se užívat ve třetí třetině těhotenství. Výjimečně se může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí a mladiství od 16 let 1 tabletu v jednotlivé dávce. Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4-hodinových intervalech. Maximální denní dávka je 6 tablet.

Acylpyrin® 500 mg šumivé tablety

Velikost balení: 15 šumivých tablet

Šumivá forma Acylpyrinu při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolest, snižuje horečku a ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

ACYLPYRIN® lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Těhotenství a kojení: Nesmí se užívat ve třetí třetině těhotenství. Výjimečně se může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Dávkování je vždy individuální. Obvykle se podává dospělým a mladistvým nad 16 let dávka 1-2 tablety, kterou je možno opakovat v intervalu 4 – 8 hodin. Maximální denní dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylové (tj. max. 8 tablet denně).