PREVENCE

Chladné dny s sebou přinášejí kromě nižších teplot také vyšší výskyt nachlazení a chřipky. V tomto období je důležitá hlavně prevence. Každoroční klasikou je dostatečný přísun vitaminů, ať už v podobě ovoce a zeleniny nebo ve formě potravinových doplňků a samozřejmě i podporou zdravého životního stylu (správnou výživou, otužováním a pravidelným pohybem).

S posílením obranyschopnosti našeho organismu je úzce spojován vitamin C nebo-li kyselina askorbová. Mezi nejbohatší přírodní zdroje vitaminu C patří například šípek či plody rakytníku, ale většina z nás ho má spojený hlavně s citrónem či citrusovými plody.

HYGIENA

Také je velmi důležité dbát na hygienu, protože chřipkový virus se přenáší vzdušnou cestou drobnými kapénkami sekretů dýchacích cest a dokáže přežít i několik hodin na předmětech. Nikdy nevíte, po kom saháte na kliku u dveří či madlo v autobuse.

CHŘIPKA A NACHLAZENÍ

Chřipka je charakterizována náhlým nástupem vysoké horečky, kašle (obvykle suchého), bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, těžké nevolnosti, bolesti v krku a rýmou. Většina lidí se z horečky a dalších příznaků zotaví během jednoho týdne. Zvýšenou teplotu dokáže snížit řada látek jako je třeba kyselina acetylsalicylová, která je nejdéle známá a používaná. Kyselina acetylsalicylová působí nejen proti horečce, ale i proti bolesti.

ACYLPYRIN®

Mezi léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou patří ACYLPYRIN®. Nejznámější lék této značky je ACYLPYRIN® 500 mg tablety. Lék je na trhu k dostání ve formě tablet s půlící rýhou. Lidé, kteří preferují formu šumivých tablet, kdy se tableta rozpustí ve vodě a vypije, mohou zvolit ACYLPYRIN® 500 mg šumivé tablety. Pro vyšší podporu imunitního systému při chřipce a nachlazení, kdy je v organismu nedostatek vitaminu C je možné využít léčivý přípravek ACYLPYRIN® s vitaminem C 320 mg / 200 mg šumivé tablety, který obsahuje 320 mg kyseliny acetylsalicylové a 200 mg kyseliny askorbové (vitaminu C). Kyselina askorbová podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění.

ODPOČINEK

A teď to hlavní na závěr, v případě, že už chřipku máte, vyměňte cestu do práce za cestu do postele, vyležte se, vaše tělo i okolí vám za to budou vděčné, pijte hodně tekutin a hlavně nešiřte to dál!