Acylpyrin® + vitamín C

ACYLPYRIN®+ C 320 mg / 200 mg šumivé tablety

Velikost balení: 12 šumivých tablet

Šumivá forma Acylpyrinu navíc s vitamínem C při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 320 mg a acidum ascorbicum 200 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kyselina acetylsalicylová tlumí bolest, snižuje horečku a ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Kyselina askorbová podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění.

ACYLPYRIN® + C lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Těhotenství a kojení: Nesmí se užívat ve třetí třetině těhotenství. Výjimečně se může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí a mladiství od 16 let 1 tabletu v jednotlivé dávce. Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4-hodinových intervalech. Maximální denní dávka je 6 tablet.