500 mg šumivé tablety Velikost balení: 15 šumivých tablet

Šumivá forma Acylpyrinu při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolest a snižuje horečku.

ACYLPYRIN® lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Těhotenství a kojení: Nesmí se užívat ve třetí třetině těhotenství. Výjimečně se může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit.

Dávkování je vždy individuální. Obvykle se podává dospělým a dospívajícím nad 16 let dávka 1-2 tablety, kterou je možno opakovat v intervalu 4 – 8 hodin. Maximální denní dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylové (tj. max. 8 tablet denně).